Avusturya’da bu eyalette maske takmak yine zorunlu oldu

144
Maske

Tatil

Avusturya’da bu eyalette maske takmak yine zorunlu oldu

Son dönemde koronavirüs ile mücadelede olumlu sonuçlar elde eden ve maske takma zorunluluğunu kaldıran Avusturya’dan yine kötü haberler geldi. Yukarı Avusturya bölgesinde son bir kaç günde virüse yakalanan kişilerin sayısında hızlı bir artış olunca yine maske takma zorunluluğu getirildi. Yarından itibaren mağaza, süpermarket, restoran ve lokale girenlerin maske takması istenecek. Müşteri restoran ve lokallerde masaya oturana kadar maskesini çıkaramayacak. Ayrıca müşterilerin kimlik ve iletişim bilgileri kaydedilecek. Bu bilgiler sadece gönüllü olanlardan alınacak.

Sayılar artış gösterdi

Şu an 427 kişide virüs olduğunu ve toplam 3 bin kişinin karantina altında tutulduğunu belirten yetkililer, sayıların azalması için yeni tedbirler alınmasının kaçınılmaz olduğuna dikkat çektiler. İnsanların sosyal mesafe kurallarına uymalarını isteyen yetkililer, maske zorunluluğunun belirsiz bir süre için uygulanacağını hatırlattılar.

Diğer bölgelerde de başlayabilir

İkinci bir dalganın başlamasından korkulan Avusturya’da diğer bölgelerde de maske zorunluluğuna geçilmesi mümkün. Bir çok yerde tedbirler yeniden gözden geçiriliyor.

(A)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

 

 

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin