Avusturya’da bu bölgelerde daha sıkı korona kuralları geçerli

115
korona

Tatil

Avusturya’da bu bölgelerde daha sıkı korona kuralları geçerli

Avusturya’da son günlerde yeni tip korona virus vakalarındaki artışlar nedeniyle yeni önlemler alındı. Avusturya Hükümeti alınan önlemleri hem arttırdı, hem de yenilerini ekledi. Viyana Büyükelçiliği’nden yapılan yazılı açıklamada yeni önlemlerle ilgili bilgi verildi. Açıklama şöyle:

 Korona Trafik Lambası sistemi uygulanıyor

Avusturya’da artan Kovid-19 vakaları nedeniyle, Hükümet üyelerince yapılan açıklamalarda, 25 kişiden fazla kişinin katılacağı özel toplantılar yapılmaması, mesafenin korunması, maske takılması ve el yıkama başta olmak üzere hijyen kurallarına dikkat edilmesi önerilmektedir.

Ayrıca bugünden başlayarak ülke çapında Korona Trafik Lambası sistemi uygulamaya konulmuştur. Buna göre Viyana, Graz ve Linz’in yanısıra Tirol Eyaletindeki Kufstein bölgesi “sarı” olarak belirlenmiştir. Buralarda Kovid-19 önlemlerinin daha sıkı bir şekilde uygulanması beklenmektedir. Sistemin düzenli olarak gözden geçirilerek Kovid-19 durumuna bağlı olarak güncelleneceği açıklanmıştır.

Artan vakalar nedeniyle vatandaşlarımızın da son derece dikkatli davranmaları, mesafe ve hijyen kurallarına azami özen göstermeleri, kalabalık ortamlardan kaçınmaları kendi yararlarına olacaktır.

(A)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin