Avusturya’dan Macaristan’a geçiş sıkıntılı olabilir

5251
Avusturya

Tatil

Avusturya’da geriye kalan bölgelerin de okul tatiline girecek olması nedeniyle bu hafta sonu otoyollarda yoğunluk bekleniyor. Macaristan üzeri gidecekler sabırlı olmalı.

Sılayolu haberlerini kaçırmamak için sayfamızı beğenin: www.facebook.com/turizmavrupa.com

Avrupa’da okul tatilleri bölge bölge başlıyor ve tatilini Türkiye’de geçirmek isteyenler yollara koyuluyor. Bu hafta sonu Avusturya’da geriye kalan bölgelerde de okullar tatil olacak. Bu nedenle güneye doğru bir trafik artışı yaşanacak. Otoyol işletmesi ASFINAG, Graz, Linz, Klagenfurt, Salzburg, Viyana ve Innsbruck çevresindeki yollarda trafiğin sıkışabileceği uyarısında bulundu.

Avusturya – Macaristan hattı

Macaristan istikametine gitmek isteyenlerin hafta başına kadar sabırlı olmaları gerekiyor. Mülteci akınını durdurmak için Avusturya’dan gelen araçlarda da kontroller yapan Macarlar nedeniyle geçtiğimiz günlerde sınırda uzun araç kuyrukları oluşmuştu. Hatta bu iki ülke arasında geçici bir krize bile neden oldu. Her iki taraf sorunun çözülmesi için çalışmalarda bulunacağını bildirmesine rağmen, kontroller devam ediyor. Macar yetkililer, aramaların ve trafik kontrollerinin eylül sonuna kadar  süreceğini bildirdiler.

Bu ülkedeki yoğunluk aynı zamanda komşu ülkelerden gelip bu bölgeden transit geçecekleri de etkileyecek. Hollanda, Belçika, Fransa, Almanya, Danimarka veya İngiltere’den gelen sürücülerin yola çıkmadan önce trafik durumu hakkında bilgi almalarında fayda var. Trafik yoğunluğuna yakalanmak istemeyenlere hafta içi seyahat etmeleri tavsiye ediliyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin