Avrupa’dan Türkiye’ye: Şuan yollardaki durum nasıl?

3669

Tatil

Avrupa ile Türkiye arasında arabayla yolculuk yapan okurlarımız kar sorununa karşı uyarıda bulundu. Şuan hangi ülkelerde sorun var? Detaylar haberde…

Kış aylarında da bazı vatandaşlarımız Avrupa’dan Türkiye’ye arabayla yolculuk yapıyor. Yollarda trafik yoğunluğu olmasa da bu defa kötü hava şartları sorun oluyor. Almanya’nın Stuttgart kentinden İstanbul’a yolculuk yapan okurumuz Adem Şahinoğlu, izlenimlerini bizimle paylaştı. Türkiye’ye gidişte rahat bir yolculuk yaptığını söyleyen Şahinoğlu, ne Bulgaristan ne da başka bir ülkede sorun yaşamadığını belirtti.

Asıl sorunun dönüş yolunda başladığını aktaran okurumuz şu bilgileri verdi: “Bulgaristan’dan Belgrad’a kadar çok kar vardı. Otobanda kar fırtınası koptu. Sırp polisi otobana çıkmamıza izin vermedi. Yolun tuzlanmasını ve açılmasın bekledik. Bu tam 6 saat sürdü. Daha sonra yol açılınca saatte sadece 50 kilometre hızla gidebildik. Belgrad’dan sonra kar yoktu ve durum normale döndü. Hava sıcaklığı ortalama – 13 dereceydi. Macaristan’a girişte yoğunluk oldu ve beklemek zorunda kaldık. Yola çıkanlara ve şuan yolda olanlara hayırlı yolculuklar diliyorum. Sağ salim varsınlar.”

Aşağıda yoldan manzaralar bulabilirsiniz. Fotoğraflar için Adem Şahinoğlu’na teşekkür ederiz.

YASAL UYARI: Bu haberin yayın hakkı www.turizmavrupa.com sayfasına aittir. İzinsiz kullanılması durumda yasal işlem başlatılacaktır. Haberin altına link yazarak sayfanızda kullanabilirsiniz (Kaynak/Quelle: www.turizmavrupa.com)

yol3

yol

yol10 yol9 yol8 yol7 yol6 yol5 yol4

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin