Avrupa’da Soma seferberliği başladı

931

Tatil

Avrupa’da yaşayan vatandaşlarımız, Soma’daki maden faciasına duyarsız kalmadı. İngiltere’deki Türkler, „Belki kaza sonucu babasını yitirmiş birkaç yetim kardeşimizin okumasına ön ayak olabiliriz“ diyerek yardım kampanyası başlattı.

Turizmavrupa’dan çağrı: SOMA’YA YARDIM ELİMİZİ UZATALIM

İngiltere’de Facebook üzerinden bir yardım kampanyası başlatıldı. „Soma Maden Faciası için el ele“ adı altında kurulan ve binlerce üyesi bulunan grup, ölenlerin yakınlarına destek olmayı hedefliyor. Umarız İngiltere’deki vatandaşların başlatmış olduğu kampanya tüm Avrupa’ya yayılır ve yardımlar en kısa zamanda mağdur ailelere ulaşır.

Bağlantısını haberin altında bulacağınız grup, sayfasından şu açıklamayı yaptı:Soma Londra2

„İngiltere’de yaşayan siz duyarlı vatandaşlarımızın da bizler gibi düşündüğünüzü biliyoruz. Böyle acı bir olaydan ötürü hepimiz çok üzüldük. Şu anda üzülmenin yanı sıra birşeyler yapmamız gerektiğini düşündüğümüz için bu kampanyayı başlatıyoruz.

Kampanyamız 1 ay sürecektir. Kampanyamız bittiğinde ekibimizden iki arkadaşımız Soma’ya gidecektir. 1-2 gün araştırma yapıldıktan sonra, faciada hayatını kaybedenlerin yakınları arasında en çok yardıma ihtiyacı olanlar araştırılıp yardımlarımız kendilerine verilecektir. Belki de kaza sonucu babasını yitirmiş birkaç yetim kardeşimizin okumasına ön ayak olabiliriz.

Amacımız: Burada oturup üzülmek yerine ülkemizin insanı için birşeyler yapmak. Daha önce belirttiğimiz gibi gerçekten yardıma ihtiyacı olan aileleri ve çocukları bulup biraz da olsa destek verebilmek.

£5, £10 yada £50 fark etmez. Herkes bütcesine göre gönlünden ne kopuyorsa kampanyamıza destek verebilir.

Yardımlarınız için kullanabileceğiniz Link: http://www.londrali.com/includes/soma/

Gruba ulaşmak için: https://www.facebook.com/events/1422845587985047

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin