Avrupa’da sınırlar tekrar kapanabilir mi?

2039
Avrupa'da

Tatil

Avrupa’da sınırlar tekrar kapanabilir mi?

Dünya çapında etkisini gösteren koronavirüs salgını yeniden tehlikeli bir seviyeye ulaştı. Geçtiğimiz aylarda vaka sayılarının azaldığı Avrupa’da virüse yakalananların sayısı tekrar yükselişe geçti. Avrupa ülkeleri bu sebeple yeni önlemler ve kısıtlamaları hayata geçiriyorlar. Hatta Schengen bölgesinde sınırların yeniden kapatılması bile gündemde.

İlk adımı Macaristan attı

AB içinde sınırlarını diğer tüm ülkelere tamamen kapattığını duyuran ilk ülke Macaristan oldu. Macaristan, bugün itibariyle tüm sınır kapılarını kapatacağını, yabancıların ülkeye giremeyeceğini, Macar vatandaşlarının bile ancak test yaptırarak girişine izin verileceğini açıklamıştı.

Danimarka Belçika’ya kapılarını kapattı

Ancak diğer Avrupa ülkelerinden de yeni kararlar gelmeye başladı. Almanya ve Belçika, komşu ülkeleri Fransa’nın Paris ve Marsilya bölgesinden gelenlere koronavirüs test zorunluluğu uygulanacağını duyurmuştu. Elinde test sonucu olmayanlar 14 gün karantinada kalmak zorunda.  Danimarka ise Belçika’ya kapılarını kapattığını açıkladı.

Avrupa’da ülkelerin sınırlarını kapatması daha önce de olduğu gibi en çok yurtdışında tatilde olanları olumsuz etkileyecek.

(A)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin