Avrupa koronavirüse teslim; günlük vaka sayısı 100 bini geçti

143
vaka

Tatil

Avrupa koronavirüse teslim; günlük vaka sayısı 100 bini geçti

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), yeni tip Koronavirüs (Covid-19) salgınında Avrupa’da günlük vaka sayısının ilk defa 100 bin sınırını aştığını duyurdu.

Nispeten rahat geçen yazın ardından Koronavirüs sonbaharla birlikte Avrupa’ya kabus gibi çöktü. DSÖ’nün verilerine göre; yeni hasta sayısı dün 109 bin 740 oldu. Vaka sayıları hızla artan Avrupa ülkeleri salgınla mücadele tedbirlerine geri dönmeye başladı.

Fransa’daki barlar kapatılıyor

Son 24 saat içinde 20 bin 339 vaka tespit edilen Fransa’da, Paris’teki hastanelerin yoğun bakımdaki hasta sayısı artıyor. Ülkede vakaların yüksek olduğu bölgelerde barların kapatılmasına karar verildi. Genel bir sokağa çıkma yasağı ise gündemde yok.

İspanya’da olağanüstü hal ilan edildi

Bir haftada bin 330 kişinin yaşamını yitirdiği İspanya’da çık havada da maske takmak zorunlu hale getirilirken, Koronavirüs salgını nedeniyle 6 milyon kişinin yaşadığı Madrid özerk yönetiminde olağanüstü hal ilan edildi.

Çekya’da 14 gün içinde 100 bin 374 yeni vaka tespit edilen Çekya’da kültür ve spor etkinlikleri yasaklandı. Bir günde 5 bin 372 yeni vaka tespit edilen İtalya’da açık havada maske takma zorunluluğu da dahil olmak üzere yeni tedbirler geliyor. Almanya’da da büyük şehirler için yeni önlem paketi hazırlandı.

(BY)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin