Avrupa Birliği Bölgesel İşbirliği Toplantısı Edirne’de toplanıyor

196
Avrupa

Tatil

Edirne Belediyesi, 26-27 Kasım tarihlerinde Avrupa Birliği kapsamında bölgesel işbirliğine yönelik önemli bir toplantıya ev sahipliği yapıyor. AB Bölgesel İşbirliği Toplantısı 27 Kasım Çarşamba günü Edirne’de gerçekleştiriyor. Belediye Başkanı Recep Gürkan toplantının bölgesel işbirliğine yönelik önemine değinerek“3 ülkenin sınırındaki şehrimizde uluslararası anlamda stratejik bir toplantı gerçekleştireceğiz. Davetim üzerine toplantı için ilk defa Türkiye’ye gelecek olan Avrupa Bölgeler Komitesi Başkanı Karl-Heinz Lambertz’in de katılacak olması ülkeler arasındaki işbirliklerinin yerinde görülmesi ve değerlendirilmesi anlamında çok şey ifade ediyor” dedi.

Avrupa Birliği heyeti Edirne’de

26 Kasım Salı günü  toplantı için Edirne’ye gelecek heyette AB’nin konu ile ilgili delegasyon üyeleri, Türkiye’den çok sayıdada Belediye Başkanı ve bürokrat ile Yunanistan ve Bulgaristan’dan Belediye Başkanları yeralacak.

Avrupa

27 Kasım Çarşamba günü Edirne Belediyesi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek toplantıda, “Sınırötesi ve Bölgesel İşbirlikleri” konusunda görüşmeler yapılacak. Toplantıda ev sahibi olarak Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Avrupa Bölgeler Komitesi Başkanı Karl-Heinz Lambertz, Türkiye Dışişleri Bakan Yardımcısı & AB Başkanı Büyükelçi Faruk Kaymakçı, AB Türkiye Delegasyonu Başkan Yardımcısı Eleftheria Pertzinidou, Avrupa Sınır Bölgeleri Birliği Genel Sekreteri (AEBR) Martín Guillermo Ramirez’in yanı sıra, Kırklareli Belediye Başkanı  Mehmet Siyam Kesimoğlu, Ankara Keçiören Belediyesi Meclis Üyesi Cemal Baş, AB Başkanlığı ve Dışişleri Bakanlığı Finansal İşbirliği ve Proje Yürütme Daire Başkan Vekili Bülent Özcan, Bulgaristan’dan Kırcaali Belediye Başkanı, Hasan Azis, Yunanistan’dan Orestiada Belediye Meclis Üyesi Papadopoulos Adamantios ile Yunanistan Evros Bölgesi Vali Yardımcısı ve Avrupa Bölgeler Komitesi Üyesi Dimitrios Petrovits (GR/EPP) konuşmacı olarak konuşma yapacak.

(B.A)

Kaynak:www. edirne.bel.tr

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/turizmavrupa

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin