Ata Demirer Bodrum’da denizden çöp topladı

2119
Bodrum1

Tatil

Ünlü komedyen Ata Demirer, Bodrum’da denizi temizleme kampanyası çerçevesinde çöp topladı.

Bodrum Belediyesi’nin sosyal sorumluluk projesi kapsamında gerçekleştirdiği “Denize en çok MAVİ yakışır” Deniz Dibi Temizlik Kampanyası, Gümüşlük sahilinde devam etti.

Bodrum Belediyesi Dalış Ekibinde görevli dalgıçlar ile devam eden deniz dibi temizliğine ünlü komedyen Ata Demirer’de eşlik etti. Denizde yaklaşık kırk beş dakika kalan Ata Demirer, topladığı atıkları iskeledeki görevlilere teslim etti.

Böyle bir projenin içinde olmaktan mutluluk duyduğunu ifade eden Demirer, “Bodrum Belediyesi’nin gerçekleştirmiş olduğu temizlik çalışmasına destek vermek için geldim. Burada olmaktan mutluyum.” şeklinde konuştu.

Gümüşlük Kemal Durmaz Ortaokulu ve İlkokulu öğrencilerinin de izlediği çalışmada; Bodrum Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nde görevli Çevre Mühendisi Ahmet Acar, deniz kirliliği konusuna çeşitli bilgiler verdi.

Temizlik çalışmasının ardından deniz dibinden 116 kg plastik, 70 kg cam, 27 kg lastik, 73 kg tekstil, 56 kg metal olmak üzere toplam 342 kg katı atık çıkarıldı.

Bodrum Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Deniz Dibi Temizlik Çalışması 12 Nisan Çarşamba günü Yalıkavak’ta yapılacak. Çalışmalar 19 Nisan’da Gündoğan, 26 Nisan’da Küçükbük, 3 Mayıs’ta Gölköy, 10 Mayıs’ta Türkbükü, 17 Mayıs’ta Torba, 24 Mayıs’ta Bardakçı ile devam edip 5 Haziran’da Bodrum merkezdeki çalışmayla sona erecek.

Bodrum5 Bodrum4 Bodrum3 Bodrum6

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin