Aracımı Türkiye’deki babam kullanabilir mi?

7998
türkiye

Tatil

Yurtdışından Türkiye’ye otomobilini götürmek isteyen okurumuz soruyor: “Aracı Türkiye’deki babam kullanabilir mi?”..Cevabı haberde…

Karayolundan Türkiye’ye yolculuk yapacak bir çok okurumuz, aracını Türkiye’de bırakıp uçakla geri dönmek istediğini belirtiyor. Bu durumda aracı kim kullanabilir diye sorular alıyoruz. Yurtdışında yaşayan bir okurumuz “Aracı Türkiye’de yaşayan babam kullanmak istiyor. Arabayı 2 yıllığına ona bırakabilir miyim?” diye soru yöneltti.
Aracınızı bırakmak istediğiniz kişi ister babanız olsun, ister anneniz, kardeşiniz veya başka bir akrabanız hiç fark etmiyor: Yasalar gereği aracı Türkiye’de yaşayan birisi kullanamaz. Kullanması durumunda hem araç sahibi, hem de aracı kullandığı tespit edilen kişi hakkında yasal işlem yapılacaktır. Kusurlu bulunmanız durumunda para cezası ödemek zorunda kalabilirsiniz.
Şunu unutmamak gerekir: Aracı kullanan kişinin mutlaka yurtdışında yerleşik olması gerekiyor. Yani sizinle birlikte Türkiye’ye giden eşiniz, çocuklarınız veya başka bir yakınınız aracı kullanabilir.
 
YASAL UYARI: Bu haberin yayın hakkı www.turizmavrupa.com sayfasına aittir. İzinsiz kullanılması / kopyalanması yasaktır © copyright www.turizmavrupa.com

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin