Araç sahipleri dikkat: Sigortanın oyununa gelmeyin

1010
Otomobil,Sigorta

Tatil

Son yıllarda otomobil sigortaları zam üstüne zam yaparak gelirini artırıyor. Araç sahipleri sigortanın oyununa gelmemeli. Detaylar haberde…

Sigorta şirketlerinin sık sık primlere zam yapması sürücüleri öfkelendiriyor. Fiyat kıyaslama sitesi Check24’ün araştırmasına göre son yıllarda fiyatlar önemli ölçüde arttı. Yıl sonuna doğru gönderilen hesaplamalarda, ödenmesi gereken primlerin yükseldiğini görenler, elbette sigorta anlaşmasını sonlandırıp başka bir şirkete geçebilirler. Ancak bunun için yeni yıldan 4 hafta önce çıkış yazısını göndermeleri gerekiyor. Süreyi aşanlar bu haktan faydalanamıyor. Bunu bilen sigorta şirketleri de bilgilendirmeyi son anda (Kasım ayı sonuna doğru) müşteriye göndererek zaman kazanmaya çalışıyor.

Ancak araç sahiplerinin bu noktada özel bir haktan faydalanabilirler. Eğer yıllık prim miktarına zam yapıldıysa, sigorta anlaşmasından çıkmak için belirlenen 4 haftalık süreyi aşabilirsiniz. Yani aralık ayı içinde de çıkış vermeniz mümkün. Bu durumda araç sahiplerinin haşa sigortadan çıkma şansları var. Sigorta şirketleri arasında bir fiyat kıyaslaması yaparak daha hesaplı bir şirkete geçebilirsiniz.

 

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin