Arabayla ve uçakla tatile gidenlere kötü haber

1107

Tatil

Mülteci akını nedeniyle sınırlarını güçlendiren Avrupa ülkeleri masraflarla başa çıkamıyor. Gereken ek maddi imkanlar yine bizim cebimizden çıkacak!

Benzin ve uçak biletlerine zam yolda! Geçtiğimiz aylarda çok sayıda mültecinin Avrupa’ya akın etmesi ve Avrupa ülkelerinin artık bununla başa çıkamaması nedeniyle sınır kontrolleri artırıldı. Bunun için büyük paralar harcandı ve önümüzdeki dönemde harcanmaya da devam edilecek. Ancak şimdi de artan masraflar sorun oldu. Avrupa ülkeleri bu nedenle yeni maddi kaynak arayışı içine girdiler.

Bu konuda Almanya’dan gelen teklif bütün otomobil sürücülerini kızdıracak. Alman Maliye Bakanı Wolfgang Schaeuble, satılan her litre benzinden ek vergi alınmasını teklif etti. Süddeutsche Zeitung’un haberine göre Alman Bakan bunun Avrupa’da bütün ülkeler tarafından uygulanmasını istiyor. Eğer teklif kabul edilir ve ek vergi yürürlüğe girerse, sürücülerin cebinden çok daha fazla para çıkmış olacak.

Ancak teklifler sadece bununla da sınırlı değil. Birleşmiş Milletler için çalışmalar yapan bir uzman grubu, kısa süre önce uçak biletlerinden de ek vergi alınmasını teklif etti.

Yani Avrupa ülkeleri, mülteci akınını durdurmak için gereken parayı yine vatandaşın cebinden alacak gibi görünüyor. Bundan da en çok seyahat edenler etkilenecek.

Umarız bu planlar hayata geçmez. Gelişmeleri merakla bekliyoruz.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin