Antalya’daki plajlar çöplüğe döndü

36
Antalya

Tatil

Antalya’daki plajlar çöplüğe döndü

Sorumluluk alanındaki sahilleri düzenli olarak temizleyen Antalya Büyükşehir Belediyesi, yaz döneminde sahillerin temiz kalması için yoğun bir çalışma sürdürüyor.

Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı çevre temizlik ekipleri sabah 06.00’da başlayan çalışmalarına gün boyu devam ederken, yetkililer sahillerdeki çöp konteynerlerinin kullanmamasından şikayetçi.

Sıcak havayla birlikte yoğunluğun arttığı sahillerde çöp kutularının tercih edilmeyip çöplerin sahile bırakılması dikkat çekiyor. Deniz ve kıyılarda canlı yaşamını etkileyebilecek kirliliğin önüne geçilmesi amacıyla Büyükşehir Belediyesi Atık Yönetimi ve İşletme Şube Müdürlüğü tarafından sahillere yerleştirilen çöp kutuları yerine çöpler sahile bırakılıyor.

Çöpleri sahile bırakmayın çağrısı

Büyükşehir Belediyesi tarafından yaz sezonu başında plajlara “Sağlık Her Zaman Önceliğimiz” sloganı ile maske ve eldivenler için konteynerler yerleştirdi. Organik, cam, kağıt, plastik ve metal atıklar için 5’li atık toplama kutuları koyulurken, sahil boyunca yürüyüş yolu üzerine kağıt, plastik ve cam atıklar için 3’lü kutular yerleştirdi. Karışık atıklar ve izmaritler için de ayrı çöp kutuları konuldu. Tüm bu önlemlere rağmen yapılan temizlik çalışmalarından kısa bir süre sonra çevrenin eski haline döndüğünü söyleyen yetkililer sahillerin ortak kullanım alanı olduğuna dikkat çekerek vatandaşlardan çöplerin sahillere bırakılmaması konusunda destek istedi.

(BY)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin