Antalya’da muhteşem bir manzara arayanlara tavsiye

1846
teleferik

Tatil

Turizm Cenneti Antalya’nın muhteşem manzarasını izlemek için en ideal yöntemle yenilenen Sarısu-Tünektepe Teleferik hattı ile güzel bir tur yapmaya ne dersiniz? Detaylar haberde…

Antalya’nın vizyon projelerinden olan Sarısu-Tünektepe Teleferik ve Sosyal Tesisler projesi yeni sezona hazır. Tünektepe Teleferik ve Sosyal Tesisleri yeni sezonda yeni uygulamaları ile dikkat çekiyor.

Yeni uygulamalardan biri de Antalyalıları Tünektepe zirvesine taşımaya başlayan teleferik binişlerinde vatandaşlar Antalya Kartı kullanabiliyor olması. Teleferikten, engelliler, şehit yakınları, gaziler ve 0-6 yaş grubu çocuklar ücretsiz olarak yararlanabiliyor. Teleferik sefer ücreti yine kişi başı 15 lira olarak belirlendi. Teleferik, Perşembe günleri hariç, her gün 10.00-18.00 saatleri arası hizmet verecek.

Ayrıca belediye, Antalyalıların ailece zaman geçirebilecekleri çok özel bir yaşam merkezi de tasarladı. Pizza evi ve Yörük çadırının yanı sıra ASMEK kurslarında el emeği göz nuru ürünlerin sergileneceği bir çarşı kuruldu. Çocuklar için mini oyun parkı da yapıldı.

Fiyatların son derece uygun olduğu Teleferik Kafe’de sıcak soğuk her türlü içeceği bulabilen ziyaretçiler, alakart mutfaktan lezzetli yemeklerin tadına da bakabiliyor. Tünektepe zirvesine ulaşan yerli ve yabancı konuklar, sosyal tesislerde her türlü yiyecek içecek ihtiyaçlarını Antalya’nın muhteşem manzarası eşliğinde karşılayabiliyor.

Ayrıca kafenin etrafına yerleştirilen 4 adet dürbünle, Antalya’yı keşfetme imkânı buluyor. Konyaaltı Sarısu’dan 650 rakımlı Tünektepe’ye 9 dakika gibi kısa bir sürede ulaşılıyor. 36 vagonla hizmet veren tesis, 14 milyon liraya mal oldu. 1706 metre uzunluğundaki teleferik hattı 36 kabini ile saatte 1200 kişi taşıma kapasitesine sahip.

Kaynak: www.antalya.bel.tr
teleferik
teleferik
Fotoğraflar: www.antalya.bel.tr

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin