Antalya’da köpük partileri yasaklandı

57
köpük

Tatil

Antalya’da köpük partileri yasaklandı

Ağustos ayı itibariyle özellikle yabancı turist akınına uğrayan Antalya’da, yaz sezonunun favori eğlencelerinden köpük partilerine yasak geldi. Antalya İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu’nun aldığı yeni kararla; Koronavirüs yayılımına zemin hazırlayan köpük partileri, duman, sis ve renkli toz gibi malzemelerle düzenlenen partiler yasaklandı.

Yat ve gezi teknelerindeki partiler Koronavirüs tehlikesini artırıyor

Söz konusu partilerde maske kullanımı, sosyal mesafe ve genel hijyen kurallarına uyulmadığına dikkat çeken Hıfzıssıhha Kurulu kararında; Antalya’nın sahillerinde, tüm su üstü (deniz, akarsu, göl) platform, yapı ve araçlarda (yat, gezi teknesi, dalış teknesi, ilkel yapılı ahşap gemiler, yolcu gemileri, yüzer iskele, yüzme/güneşlenme platformları) düzenlenen köpük partisi ile duman/sis ve renkli toz vb. ile yapılan diğer toplu aktivitelerin, Covid-19 virüsünün bulaşması için uygun nemli ortam ve zemin hazırladığı kaydedildi. Bu aktivitelerde maske kullanılmaması, sosyal mesafe kuralının ihlal edilmesi ve genel hijyen kurallarının sağlanamaması nedeniyle hastalığın bulaşma riskinin arttığı kaydedilirken, kurul tarafından alınan karar gereği, bütün sahillerde, yat ve gezi teknesi gibi tüm su üstü platform, yapı ve araçlarda düzenlenen köpük partisi ile duman/sis ve renkli toz gibi ürünlerle yapılan eğlence partileri yasaklandı.

Denetimlerin genel kolluk birimleri, liman başkanlıkları, ilgili il/ilçe müdürlükleri ve belediyeler tarafından yapılacağı yasağa uymayanlara ise Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 282’nci maddesi gereğince 3 bin 150 TL ve Kabahatler Kanunu’nun 32’nci maddesi gereğince 392 TL idari para cezası kesilecek.

(BY)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin