Antalya’da hangi ilçeye yatırım yaparsam kazanırım?

316
Antalya’da hangi

Tatil

Yurt dışında yaşayan Türkler emekli olduktan sonra yaşamak için tercih ettiği yerlerin başında Antalya geliyor. Ilıman iklim koşulları ve tertemiz doğasıyla gurbetçileri cezbeden Antalya’nın gayrimenkulde en çok kazandıran kentler arasına girdi. Antalya’da hangi ilçeye yatırım yaparsam kazanırım? Antalya’da ortalama konut değeri 2019 yılında ortalama yüzde 20 artış gösterdi. Türkiye’de konut fiyatları en çok artan ilçeler sıralamasında ilk 20’ye Antalya’dan 10 ilçe girdi. Kemer ve Gazipaşa ilçeleri, en çok artış oranının gerçekleştiği Türkiye’nin 3. ve 4. ilçeleri oldu.

Antalya’da hangi ilçe kazandırıyor

Antalya’da konut yatırımı yapan kişiler en çok Gazipaşa ve Kemer’de kazanç elde etti. Bu iki ilçede geçtiğimiz yıl konut fiyatları yüzde 30 artış gösterdi. Antalya’nın bu iki ilçesi Türkiye genelinde  en çok artış oranının gerçekleştiği üçüncü ve dördüncü ilçe oldu. Türkiye sıralamasında Antalya’dan ilk 10’a giren Kaş’ta yüzde 24, Aksu’da yüzde 23, Korkuteli’nde yüzde 20 oranında artış konut fiyatlarında artış gerçekleşti.

Antalya’nın diğer ilçelerine bakıldığında geçtiğimiz yıl Alanya yüzde 19, Finike’de yüzde 18, Kepez ve Döşemealtı’nda yüzde 14, Kumluca’da yüzde 13 konut fiyatlarında artış yaşandı. Türkiye’de konut fiyatları en çok artan ilçeler sıralamasında ilk 20’ye giren Antalya’dan toplam 10 ilçe girdi. Bu ilçeler Kemer, Gazipaşa, Kaş, Aksu Korkuteli, Alanya, Finike, Kepez, Döşemealtı ve Kumluca oldu.

(HS)

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/turizmavrupa

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin