Antalya Havaalanı’ndan şehir merkezine en ucuz nasıl ulaşırım?

133
Antalya

Tatil

Antalya her yıl on binlerce gurbetçi tarafından tatil için tercih ediliyor. Uçak biletlerinin pahalılığından şikayet eden gurbetçiler, Antalya’da havalimanında indikten sonra şehir merkezine ulaşmak için taksi yerine daha ucuz alternatifler arıyor. Şehir merkezine yaklaşık 15 kilometre uzaklıktaki havalimanından taksi ile merkeze inmek  yaklaşık 70 TL tutarken, toplu taşıma araçlarıyla bu yolu 3,20 TL ücret ödeyerek kent merkezine ulaşabilirsiniz.

Antalya havaalanından otobüs ve tramvay seferleri

Antalya Havaalanı otobüs ve tramvay gibi toplu taşıma araçlarıyla şehir merkezine bağlanmaktadır. Bu araçlarla kent merkezinde istediğiniz noktaya ulaşabilmeniz mümkündür. Toplu taşıma araçlarıyla yaklaşık yarım saatlik bir yolculuğun ardından şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Antalya’nın ilçelerine gidecek olan yolcular ise havaalanı – otogar bağlantısı yaparak, otogardan istedikleri ilçeye toplu taşıma aracıyla ulaşabilirler. Antalya Havaalanından otogara tramvay ile ulaşım sağlamak mümkündür.

Tramvay güzergahı

Antalya şehir merkezi ile havaalanı güzergahında hizmet veren tramvay Fatih – Kepezaltı – Ferrokrom – Vakıf Çiftliği – Otogar – Pil Fabrikası – Dokuma – Çallı- Emniyet – Sigorta – Şarampol – Muratpaşa-  Doğu Garajı – Burhanettin Onat – Meydan Kışla – Topçular – Demokrasi – Cırnık- Altınova – Yenigöl – Sinan – Yonca Kavşak – Havalimanı duraklarında yolcu indirip bindirmektedir. Toplam 1 saat süren güzergahta havaalanından ilk tramvay saat 05.54’te son tramvay ise 00.00’da hareket etmektedir.

Otobüs hatları

Antalya Havaalanı gelip şehrin diğer noktalarına ulaşım sağlamak isteyen yolcular ise şu otobüsleri kullanabilirler:

600 Otogar – Tıp Fakültesi – 100. Yıl – Meydan – Havalimanı

600 Hattının Güzergahı:

Otogar-Öğretmenevi-Tıp Fakültesi-Migros Kavşağı-Meltem-Devlet Hastanesi – 100.Yıl Bulvarı-Eski Otogar-Mevlana-Meydan-Topçular-TEDAŞ-Havalimanı

İlk Durak Otogar’dan saat 05.30’da hizmete başlayan otobüs gece 01.00’a kadar her yarım saatte bir kalkıyor. Gece 01.00’den itibaren 02.30 ve 04.45 saatlerinde kalkış yapıyor.

Havalimanından şehir merkezine yol saatleri ise şöyle, sabah 07.00’den gece 12’ye kadar her yarım saatte bir kalkan otobüs, gece 12’den sonra 00.15, 00.45, 01.15, 03.45 ve 06.00 saatlerinde kalkıyor.

800 Havalimanı-Lara-Doğu Garajı-100.Yıl-Konyaaltı

800 hattının güzergahı:

Havalimanı-Kardeş Kentler Bulvarı-Ermenek-Rauf Denktaş Caddesi-Güzeloba- Barınaklar Bulvarı-Metin Kasapoğlu Caddesi-Cebesoy Caddesi-Doğu Garajı-Fahrettin Altay Caddesi – Eski Mezarlık-Eski Otogar-100.Yıl Bulvarı-AKM-Migros-Atatürk Bulvarı-Sağlık Müdürlüğü-Gürsu-Sarısu

(HS)

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/turizmavrupa

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin