Ankara’daki dolmuş ve otobüslere şeffaf panel takılıyor

40
dolmuş

Tatil

Ankara’daki dolmuş ve otobüslere şeffaf panel takılıyor

Ankara’da taksilerde başlatılan ücretsiz şeffaf panel uygulaması dolmuş ve özel halk otobüslerinde de hayata geçiriliyor. Büyükşehir Belediyesi, Merkez ve Sincan’daki  duraklarda hizmet veren toplam 2 bin 550 dolmuşa ücretsiz şeffaf kabin montajı yapmaya başladı.

Başkent ulaşımında yeni Koronavirüs önlemi

COVID-19 salgını sürecinde aldığı önlemlere bir yenisini daha ekleyen Ankara Büyükşehir Belediyesi, halk sağlığını korumak amacıyla dolmuş ve özel halk otobüsleri için şeffaf kabin uygulamasına geçti. Sincan ve merkezdeki 8 durakta toplu taşıma hizmeti veren toplam 2 bin 550 dolmuşa takılacak panellerin montajına başlandı.

1 Haziran’dan sonra başlayan kısmi normalleşme sürecinin bazı olumsuz sonuçlara dönüşmesi nedeniyle ilave önlemler alındığı belirtilirken, taksilerden sonra İl Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla minibüs, halk otobüsleri ve diğer toplu taşıma araçlarında da sürücüyle yolcular arasına bir paravan konulması zorunluluk haline getirildi.

Uygulama kapsamında 11 çeşit tip araca uygun, yolcu ve sürücü arasındaki iletişime, sese, para alışverişine mani olmayacak, seyir halinde trafiği sıkıntıya sokmayacak ve sürücüyü de yolcuyu da salgın transferinden koruyacak tasarıma sahip şeffaf kabin montajı yapılacak.

(BY)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin