Ankara’daki annelere bakım odası hizmeti

27
bakım

Tatil

Ankara’daki annelere bakım odası hizmeti

Yapılan anketler sonucu Başkentli annelerin taleplerini yerine getiren Ankara Büyükşehir Belediyesi, “Bebek Bakım ve Emzirme Odaları”nın sayısını artırdı.

Başkan Mansur Yavaş’ın talimatıyla ilk olarak Kızılay, Keçiören, Sincan ve Batıkent Metro istasyonlarına kurulan “Bebek Bakım ve Emzirme Odaları” Mogan Gölü, Göksu Parkı, Gençlik Parkı ve Mavi Göl’de de açıldı. Bebeklerinin altını değiştirmek ya da emzirmek için yer bulmakta zorlanan annelere büyük kolaylık sağlayan odalar Ankaralı annelerden tam not aldı.

Kadınlar en çok bebek bakım odası talep etti

Açılan yeni bebek bakım ve emzirme odaları hakkında bilgi veren Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Kadın ve Aile Şube Müdürü Özlem Süreyya Karaman, “25 Kasım’da metro altlarında açmış olduğumuz dört bebek odasına ilaveten park ve bahçelerimizde de bugünden itibaren Mogan Gölü, Göksu Parkı, Gençlik Parkı ve Mavi Göl’de Bebek Bakım Odası’nı faaliyete geçirmiş oluyoruz. Daha önce yapılan anketler doğrultusunda Ankaralı kadınlar Mansur Başkanımızdan en çok bebek ve emzirme odası istemişlerdi. Biz de bu sayede kadınlarımızın taleplerini yerine getirmiş bulunuyoruz. Emziren başkentli kadınlarımıza hayırlı uğurlu olsun’’ diye konuştu.

(BY)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin