Ankara’da küçük bisiklet severler unutulmadı

54
bisiklet

Tatil

Ankara’da küçük bisiklet severler unutulmadı

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin hizmete açtığı 30 Ağustos Zafer Parkı’nda kiralık bisiklet hizmetine 7’den 70’e Başkentliler yoğun ilgi gösteriyor. 2 bin 500 metre uzunluğunda bisiklet yoluna sahip olan parkta Başkentliler bisiklet sürerek, keyifli anlar geçiriyor.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın talimatıyla kentte bisiklet yollarının artırılması için çalışmalar hızlandırılırken; 30 Ağustos Zafer Parkı’nda piknik alanları, çocuk parkları, yürüyüş, koşu ve bisiklet yolları bulunuyor. Parka gelenler güvenli ve huzurlu bir ortamda bisiklet kullanırken, bisiklet kullanmayı öğrenen çocukların sayısı da her geçen gün artıyor.

Her yaş grubu için bisiklet kiralanabiliyor

Çevreci ve sağlıklı bir ulaşım aracı olan bisikletin ulaşım aracı olarak yaygınlaşmasını amaçlayan Büyükşehir Belediyesi, 30 Ağustos Zafer Parkı’nda her yaş grubuna hitap eden bisikletleri kiralama yöntemiyle Başkentlilerle buluşturuyor.

Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı tarafından hayata geçirilen bisiklet kiralama hizmetinin ücret tarifeleri şöyle:

-30 dakika için 3 TL

-60 dakika için 6 TL

bisiklet

(BY)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin