Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden kaliteli ve ekonomik alışveriş fırsatı

70
Ankara

Tatil

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden kaliteli ve ekonomik alışveriş fırsatı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın “en büyük hayalim” diyerek hayata geçirdiği “Başkent Market” projesi ilgi görmeye devam ediyor. İlki Etimesgut’ta açılan ve Ankara’da üretim yapan kadın kooperatifleri ve yerli üreticilerden alınan ürünlerin satıldığı Başkent Market, kalitesi ve uygun fiyatlarıyla vatandaşların yüzünü güldürüyor.

Kadın kooperatifleri ve yerli üreticilerden alınan doğal ürünler satılıyor

Halk Ekmek tarafından Ankara’da üretim yapan kadın kooperatifleri ve yerli üreticilerden alınan doğal ürünlerin satıldığı Başkent Market’te; kadın Kooperatifleri ve çiftçilerin hijyen kurallarına uygun olarak hazırladığı ürünlerin yanı sıra Ankara’ya özgü bal, pekmez, tereyağı, peynir, reçel, tarhana, sirke, erişte, salça, turşu, et ve birçok lezzetli ürün tüketicilere sunuluyor.

Koronavirüs tedbirleri uygulanıyor

Yeni konseptiyle Başkentlilerin ilk günden beğenisini kazanan ve Etimesgut İstasyon Mahallesi Ulubatlı Hasan Caddesi No: 100A adresinde açılan Başkent Market’te hijyen ve sosyal mesafe kurallarına dikkat ediliyor.

Müşterileri ateş ölçümü ile karşıladıklarını, marketin günlük olarak dezenfekte edilerek temizlendiğini belirten Başkent Market Mağaza Müdürü Süheyla Aksoy, şu bilgileri verdi: “Koronavirüs tedbirleri kapsamında marketimize maskesiz kimseyi kabul etmiyoruz. Müşterilerimiz girişte bulunan dezenfektan ile ellerini temizliyor. Sosyal mesafeyi koruma amaçlı çok fazla müşteriyi içeriye almıyoruz. Tarım ve Kadın Kooperatifleri ürünlerinden tüm müşterilerimiz memnun. En çok tüketilen ürünlerin başında Beypazarı Baklavası, Sarma, Salça, Erişte ve Reçeller geliyor. Bununla birlikte vatandaşlarımızdan gelen yeni talepleri kadın kooperatiflerine ve yerli üreticilere iletiyoruz.

(BY)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin