Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde koronavirüs alarmı

90
Ankara

Tatil

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde koronavirüs alarmı

Yeni tip Koronavirüs (Covid-19) salgınına karşı tedbirleri uygulayan Ankara Büyükşehir Belediyesi personelinde virüs tespit edildi. İkisi üst düzey yönetici olmak üzere toplamda 235 kişide Koronavirüs çıkarken, belediyeye ziyaretçi yasağı getirildi. Ankara Büyükşehir Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanı Volkan Gültekin, sosyal medyadan yaptığı duyuruda; EGO Genel Müdürü Nihat Alkaş ve ASKİ Genel Müdür Yardımcısı Cüneyt Öztürk’ün de Koronavirüs testlerinin pozitif çıktığını söyledi.

Belediyeye ziyaretler iptal edildi

Artan vakalar nedeniyle belediyenin tüm birimlerinde zorunlu görüşmeler hariç ziyaretlerin yasaklandığını da ifade eden Gültekin’in paylaştığı mesaj şöyle:

“Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde KOVID-19 sebebiyle takibe alınan personel sayısı bugün itibariyle 235’tir. EGO Genel Müdürümüz Sayın Nihat ALKAŞ ve ASKİ Genel Müdür Yardımcımız Sayın Cüneyt ÖZTÜRK’ün de testlerinin pozitif çıktığını üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız. Genel Müdürlerimiz ve personellerimize acil şifalar diliyor, en kısa sürede sağlıklarına kavuşmalarını temenni ediyoruz. Bu süreçte Belediyemizin tüm birimlerinde çalışma arkadaşlarımızın ve vatandaşlarımızın sağlığı için zorunlu görüşmeler hariç ziyaretler yasaklanmıştır. Ankara Büyükşehir Belediyesi pandemi ile mücadele ve tedbir faaliyetlerine Başkent genelinde tüm imkanları ile aralıksız devam etmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

(BY)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin