Amerikan Başkanı Trump’a korona şoku

65
Trump

Tatil

Amerikan Başkanı Trump’a korona şoku

Alınan tüm önlemlere rağmen koronavirüs vaka sayıları artmaya devam ediyor. Avrupa ve Asya’dan ardı ardına kötü haberler geliyor. Ancak en çarpıcı gelişme Amerika’da yaşandı. Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump’ın da koronavirüse yakalandığı açıklandı. Üstelik Trump’un eşi Melania’da da virüs tespit edildi.

Danışmanından geçti

Kısa süre önce Başkan Trump’ın danışmanının da virüse yakalandığı ortaya çıkmıştı. Virüsün danışmandan Trump’a geçtiği tahmin ediliyor. Olayın kamuoyunda duyulmasından sonra yapılan açıklamada, Trump’un sağlık durumunun iyi olduğu ve işlerine karantina altında devam ececeği belirtildi. Trump bir paylaşımda bulunarak “Sağlığımıza kavuşmak için birlikte mücadele edeceğiz” dedi.

Maske takmadığı için bulaşmış olabilir

Başkanın danışmanının askeri yetkililerle temasta bulunduğu ve maske takmadığı için virüsü kapmış olabileceği tahmin ediliyor. Olay ortaya çıkmadan önce de Trump’a yakın çevrelerde virüs tespit edilmiş ve bu nedenle özel önlemler alınmıştı. Beyaz Saray ile temasta olan çalışanlar sık sık testten geçiriliyordu.

Neden maske takmıyor?

74 yaşındaki ADB Başkanının katıldığı etkinliklerde maske takmaması eleştiri konusu olmuştu. Uzmanlar, Trump’ın yaşından dolayı aslında risk grubunda olduğuna dikkat çekerek, maske takmasının zorunlu olduğuna dikkat çekiyorlar. Uzmanlar, maske takmanın virüste yüzde yüz korumasa da en azından riski azalttığını vurguluyor ve herkesin maska takmasını öneriyorlar.

(A)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin