Aman dikkat: Gurbetçileri böyle avlıyorlar

3152
tatil

Tatil

Türkiye’deki beş yıldızlı otellerde uygun fiyata tatil yapma hayali kuran binerce gurbetçi, piyasadaki kötü niyetli insanların tuzağına düşüp parasından oluyor. Vatandaşlarımız hem binlerce Euro’sunu kaptırıyor, hem de tatil dönemin, ailecek evde geçirmek zorunda kalıyor.

Yıllardır devam eden bu sorun bu sene de bir çok kişiyi mağdur etti. İnternet üzeri satış yapan çok sayıda tatil sayfası, insanları piyasanın çok altında fiyata fiyatlarla avlıyor. Herkese ibret olması ve daha fazla vatandaşımızın bu tür tuzaklara kanmaması için bugünden itibaren konuyla ilgili haberler paylaşacağız. Bunu yaparken geçtiğimiz yıllarda parasından olan vatandaşlarımızı sizlere aktaracağız, bu tür dolandırıcılara karşı neler yapabileceğinizi açıklayacağız.

Akıl var mantık var: Lütfen dikkatli olun

İnternette tatil reklamı yapan sayısız site var. Bunlar genellikle piyasanın çok altında fiyata satış yapmaya çalışıyorlar. Örneğin Antalya’da beş yıldızlı bir otelde ultra all inclusive 1 haftalık tatili 200 Euro’ya sunuyorlar. Buradan vatandaşlarımıza şunu hatırlatmak istiyoruz. Akıl var mantık var, kimse çıkıp size 800 Euro’luk bir tatil paketini 200 Euro’ya satamaz. Satarsa zararına satar.

İlk balışta bu size cazip gelebilir. Maddi sıkıntı içinde olduğunuz için hemen ucuza satın almak isteyebilirsiniz. Ancak bunun gerçek olmadığını, parayı yatırdıktan sonra bu kişilerin sizin paranızla ortadan kaybolacağından emin olabilirsiniz.

Örnek olarak şunu belirtelim: Son model BMW marka bir otomobilin piyasa değeri 50 bin Euro ise, birsi de çıkıp size aynı aracı sadece 1000 Euro’ya satacağını söylerse şüphelenmez misiniz? Elbette şüphelenirsiniz. Lütfen tatil konusunda da şüphelenin. Gözünüz kapalı bu adamlara paranızı kendi elinizle teslim etmeyin.

Yarın www.turizmavrupa.com‘da: Tatil mağdurları en çok hangi sorunla karşılaşıyor?

Bizi takip etmeye devam edin….

(A)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin