Amadeus: 30 yıldır seyahat sektörünün altyapısını sağlıyor

1378
amadeus3

Tatil

Dünya genelinde seyahat hizmeti sunan şirketlerin teknolojik donanımını sağlayan Amadeus, sektördeki 30 yılını kutluyor. 

Merkezi İspanya’nın Madrid kentinde bulunan Amadeus şirketi, seyahat sektörünün en ünlü teknoloji sağlayıcısı. Hava yolları, oteller, demir yolları ve deniz taşımacılığını kapsayan seyahat hizmetinde her türlü teknik alt yapıyı sunan Amadeus, 30. kuruluş yılını kutluyor. 190 ülkede hizmet veren şirket, aynı zamanda dünyanın en yaygın havayolları internet rezervasyon motoru.

Türkiye’de 1994 yılında faaliyete başlayan şirket sunduğu teknik hizmetin yanı sıra danışmanlık görevini de yürütüyor. Müşterileri arasında turizm acentaları, tur operatörleri ve web siteleri bulunan Amadeus, son olarak Almanya’da TUI Fly ile bir işbirliğine gitti. TUI Fly, seyahat acentelerindeki kartlı ödeme şekillerini daha modern bir hale getirmek için Amadeus ile birlikte çalışma kararı aldı.

2002 yılında seyahat rezervasyon sistemleri arasında bir numara olan Amadeus, bu başarısını önümüzdeki yıllarda da sürdürmeyi amaçlıyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin