Almanya’nın bu kenti karantinaya alındı

1503
kenti

Tatil

Almanya’nın bu kenti karantinaya alındı

Koronavirüs salgınını büyük ölçüde kontrol altına alan ve normalleşme sürecine geçen Almanya’da vaka sayıları yeniden artışa geçti. Bu artışın büyük oranda Kuzey Ren Vestfalya Eyaletindeki görülen vakalardan kaynaklandığı belirtiliyor. Eyalete bağlı Gütersloh şehrinde bulunan Tönnies et fabrikasında 1553 çalışanın koronavirüs testi pozitif çıktı. Kuzey-Ren Vestfalya Eyaleti Başbakanı Armin Laschet, düzenlediği basın toplantısında, Gütersloh şehrinin artan koronavirüs vakaları nedeniyle 30 Haziran’a kadar karantinaya alındığını duyurdu. Kısıtlamaların tekrar uygulanacağı kentte kapalı alanlardaki tüm etkinliklerin tekrar yasaklandığı açıklandı.

Kentte konser salonları, sinemalar, müzeler, sergi yerleri, spor salonları, yüzme havuzları gibi yerler kapalı tutulacak. Açık alanda piknik ve mangal yapmak yasaklandı. Barların da kapatılacağı kentte restoranlar ise belirli şartlarda açık kalabilecek.

Düsseldorf Başkonsolosluğu’nda bir personelde virüs tespit edildi

Öte yandan Türkiye’nin Düsseldorf Başkonsolosluğu’nda görevli bir personelde virüs tespit edilmesi üzerine konsolosluk hizmetlerine 26 Haziran’a kadar ara verildiğini dünkü haberimizde duyurmuştuk. Haberi buradan okuyabilirsiniz. https://www.turizmavrupa.com/turk-baskonsoloslugunda-bir-personelde-virus-tespit-edildi/

(A)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

 

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin