Almanya’da yaşayan Türkler bu tarihi bekliyor

6297
Türkler

Tatil

Almanya’da yaşayan Türkler bu tarihi bekliyor

Koronavirüs tedbirleri nedeniyle aylardır Türkiye’ye seyahat edemeyen Almanya’daki Türkler, yetkililerden gelecek açıklamaları bekliyorlar. Bilindiği gibi Almanya kısa süre önce bir çok ülkeye seyahat yasağını kaldırmış, ancak Türkiye bu ülkeler arasında yer almamıştı. Ancak Alman Dışişleri Bakanı Heiko Maas, 15 Haziran’dan itibaren aralarında Türkiye’nin de bulunduğu ülkelere yasağın kalkması için girişimlerin sürdüğünü açıkladı. Bu durumda da iki ülke arasındaki uçuşlar yeniden başlayabilecek.

Bakanlıklar temas halinde

Deutsche Welle Türkçe’ye açıklamalarda bulunan İstanbul Milletvekili ve TBMM Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Komisyon Başkanı Zafer Sırakaya, Avrupa’daki Türklerin yaz tatillerini Türkiye’de geçirebilmeleri için bütün hazırlıkların tamamlandığını söyledi.

Türkiye ile Almanya Dışişleri Bakanlıklarının yoğun temas halinde olduğunu belirten Sırakaya, “Almanya 15 Haziran’dan itibaren çok sayıda ülkeye seyahat yasağını kaldırmayı planlıyor. Almanya’nın Türkiye’ye yönelik de seyahat uyarısını kaldıracağına inanıyorum. Zira gerek Türkiye gerekse Almanya pandemi sürecini çok iyi yönetti. Özellikle Türkiye’de vaka sayısı birçok Avrupa ülkesinden çok daha az. Türk Hava Yolları başta olmak üzere hava yolları şirketleri de Almanya uçuşlarına başlayacaklarını açıkladılar. Böylece Almanya’da yaşayan vatandaşlarımızın yaz tatillerinde rahatlıkla Türkiye’ye gelebileceklerini düşünüyorum” dedi.

Haberin tamamını buradan okuyabilirsiniz: https://www.dw.com/tr/avrupal%C4%B1-t%C3%BCrkler-bu-yaz-t%C3%BCrkiyeye-gidebilecek-mi/a-53595240

(A)

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/turizmavrupa

2 YORUMLAR

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin