Almanya’da korona endişesi: 1 kişi öldü, 7 kişi yoğun bakımda

6
korona

Tatil

Almanya’da korona endişesi: 1 kişi öldü, 7 kişi yoğun bakımda

Korona vakalarının artış gösterdiği şu günlerde bazı bölgelerden endişe verici veriler geliyor. Almanya’nın Hamburg kentinde dün 71 kişinin virüse yakalandığı ve böylelikle sayının 3 kat arttığı bildirildi. Hamburg Eppendorf Üniverste Hastanesi’nden verilen bilgiye göre 1 kişi virüs nedeniyle hayatını kaybetti, 22 kişi hastaneye kaldırıldı, bunlarda yedisi yoğun bakımda.

Çocuklarda durum nasıl?

Son elde edilen bilgilere göre virüse yakalananların yoğunlukta olduğu yaş grubu 20-29 arası. Yaşı 7 ile 9 arası olan çocuklarda virüs bulaşanların oranı çok düşük. Hamburg’da şu ana kadar 6916 kişi virüse yakalanırken, 6000 kişi yeniden iyileşti. 238 kişi ise hayatını kaybetti.

Gross Gerau’da sorun devam ediyor

Öte yandan Hessen Eyaleti’nde de son 24 saat içinde 99 kişiye virüs bulaştığı açıklandı. Bölgelere bakıldığında en çok vakanın görüldüğü yer Gross Gerau. Hatırlanacağı gibi Gross Gerau, yapılan Türk düğünü sonrası 30’u aşkın kişiye virüs bulaşması ile gündeme gelmişti. Eyalette sayıların yüksek olduğu diğer yerler sırasıyla Frankfurt ve Wiesbaden.

(A)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin