Almanya’da kendini yalnız hisseden herkes telefon etti

154
Almanya’da kendini

Tatil

Almanya’da kendini yılbaşı ve Noel tatilinde yalnız hisseden bir çok kişi  Silbertnetz Derneği’ni aradı. Yaşlı ve yalnız insansanlara destek için kurulan Silbertnez Derneği, Noel ve yılbaşı döneminde kendini yalnız hisseden bin 500 kişi ile telefonda dertleşti. 

Almanya’da kendini yalnız hisseden aradı

Noel ve Yılbaşı döneminde insanlar sevdikleri ile vakit geçirirken kendini yalnız hisseden birçok insan Silbertnez Derneği’ni aradı. İnsanlara kendilerini yalnız hissetmemesi, sohbet ederek dertlerini anlatmasını sağlayan bu dernek yaşlılar için kuruldu. Manevi destek sağlayan dernek sayesinde noel ve yılbaşı döneminde telefon eden bin 500 kişi kendini yalnız hissetmedi. Telefon görüşmelerinin bir çoğu Almanya genelinden oluşurken en fazla aranan saatler ise akşam ve gece saatleri oldu.  

Arayan kişilerin çoğu 60 yaş ve üzeri 

Yeni yıl döneminde  derneğe gelen telefonların bir çoğu aynı kişiler tarafından oluşurken,  dernekle iletişim kuran kesimin geneli 60 yaş ve üzeri oldu. Telefon görüşmelerin süresi ise 1 saate kadar çıktı.  Silbertnetz Derneği, anlamlı günlerden oluşan tatil zamanlarında daha çok arandığı için 24 saat hizmet veriyor. Normal günlerde ise 08:00 –  22:00 saatlerinde hizmet veriyor. Manevi destek hattında 13 kişi çalışırken 20 kişiyse gönüllü olarak görev yapıyor. 

(SK)

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/turizmavrupa

Ayrıca:   Köln'den Londra'ya uçuş 16,99 Euro

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin