Almanya’da havalimanında test yaptıracaklar dikkat

3521
test

Tatil

Almanya’da havalimanında test yaptıracaklar dikkat

Almanya, riskli ülkelerden uçakla ülkeye dönenleri havalimanlarında test ettirmeye başladı. Bunlar arasında Türkiye de var. Bu şimdilik gönüllü ancak önümüzdeki haftadan itibaren zorunlu hale gelecek. Yani her yolcu havalimanındaki test merkezine gidip test yaptırmak zorunda olacak. Testler ücretsiz. Türkiye’de test yaptırıp gelenler ise bundan muaf olacak. Şu an Almanya’da hemen hemen her havalimanında bu imkan sunuluyor. Olmayanlar da en geç önümüzdeki hafta uygulamaya başlamış olacak.

Evde beklemek zorundasınız

Ancak yolcuların bazı noktalara dikkat etmesi gerekiyor. Alman havalimanında yapılan testin sonucu hemen yolcuya verilemiyor. Bilginin cep telefonununa gelmesi uzun da sürebilir. Örneğin Bremen’de yetkililer, en geç 2 gün içinde sonucun açıklanacağını belirtiyorlar. Peki yolcu iki gün boyunca ne yapacak? Kurallara göre evde karantinada kalmak zorunda. Kişi ancak test sonucunu öğrendikten sonra karantinadan kurtuluyor.

Türkiye’de yaptırabilirsiniz

Bu durumda Türkiye’den Almanya’ya uçup ertesi günü işe başlamayı planlayanlar sıkıntı yaşayacaktır. Bunun önüne geçmek için en mantıklısı testi Türkiye’de son 48 saat içinde yaptırıp öyle Almanya’ya gelmek.

(A)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin