Almanya’da çalışma amaçlı vize için randevular verilmeye başlandı mı?

470
vize

Tatil

Almanya’da çalışma amaçlı vize için randevular verilmeye başlandı mı?

Almanya’nın Ankara Büyükelçiliği Vize Bölümü, Almanya’ya çalışmak için gelmek isteyen ve yeşil pasaportuyla ziyarette bulunmak isteyenlerle ilgili bilgi verdi. Vatandaşların merak ettiği konularla ilgili soru ve cevapları aşağıda bulabilirsiniz:

Soru: “Sevgili Vizesi” için hangi şartlar sağlanmalı?

Cevap: Beraberliğin uzun süredir var olduğunu ve uzun süreli olacağını kanıtlamalısınız. Bunun için gerekli belgeler şunlar:

Türk sınır makamlarının giriş ve çıkış kayıtları veya diğer bir alternatif ise pasaporttaki giriş ve çıkış damgalarının örnekleri, geçmiş tarihteki uçuş bilgileri / biletleri.

Ziyaret vizesi için başvuru formu

Beraberlikle ilgili açıklayıcı beyan

Daha fazla bilgi ve randevu almak için lütfen Büyükelçilik Vize Bölümü’yle e-posta yoluyla iletişime geçilmesi gerekmektedir: visa@anka.auswaertiges-amt.de

Soru: Öğrenci Vizesi için gerekli belgeler Almanca tercüme edilmiş ve tasdikli olması gerekiyor mu?

Cevap: Türkçe belgeler her zaman yeminli Almanca tercümesiyle birlikte ibraz edilmelidir. İngilizce belgeler tercüme olmaksızın ibraz edilebilir.

Soru: Almanya’da çalışma amaçlı vize için ne zaman itibariyle tekrar randevu verilecektir?

Cevap: Çalışma amaçlı ulusal vize (D vizeleri) randevuları belirli koşullar altında yeniden verilmektedir. İDATA online randevu sistemini kullanarak randevu alabilirsiniz. Her çalışma durumu için henüz başvuru kabul edilmediğini de lütfen dikkate alın, örneğin gönüllü hizmet, au pair, serbest meslek gibi gibi durumlar için başvuru kabul edilmemektedir.

Soru: Yeşil pasaportumla şahsi bir seyahat için Almanya’ya giriş yapabilir miyim?

Cevap: Anne ile babanızı ve/veya Almanya’da yaşayan çocuklarınızı ziyaret etmek isterseniz, yeşil pasaportunuzla ziyaretinizi gerçekleştirebilirsiniz. Diğer tüm aile ziyaretleri için özel bir neden gerekiyor. Örneğin vefat/cenaze, düğün veya Almanya’da gerçekleşen yakın zamanlı doğum.

(A)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin