Almanya: Yasağa uymayanlar yüksek para cezası ödeyecek

1917
Almanya

Tatil

Almanya’da dün Başbakan Angela Merkel tarafından açıklanan yeni kararlar bugün uygulanmaya başlandı. Buna göre Almanya genelinde geçerli olmak üzere 2 kişiden fazla kişinin dışarda buluşması ve aynı yerde bulunması yasaklandı. Sadece aynı ailedenseniz veya aynı evde yaşıyorsanız bu yasak kapsamı dışında kalıyorsunuz. Bunun haricindeki durumlarda güvenlik güçleri müdahale edebilecek ve yasağa uymayanlara para cezası kesebilecek. Yetkililer, ceza miktarının duruma göre değişeceğini, en fazla 25 bin Euro’ya kadar çıkabileceğine dikkat çektiler. Israrla yasağa uymayanlara karşı sert müdahale edileceği ve kimseye istisna sağlanmayacağı da vurgulandı.

BERBERLER KAPATILDI

Yeni alınan karara göre Almanya’da bütün restoran, berber, kuaför, masaj solanları da bugünden itibaren kapatıldı.

YÜRÜYÜŞ YAPMAK MÜMKÜN

Ayrıca:   Havaalanında bunu yapana para cezası

Genel bir dışarı çıkma yasağı uygulanmayan ülkede işe, alışverişe gitmek veya kalabalık olmayan yerlerde yürüyüş yapmak mümkün. Ancak kişiler arasında en az 2 metre mesafe bırakılması şart.

Yeni alınan kararlar sonrası bugün büyük şehirlerde gözle görülür bir azalma olduğu ve insanların sokağa mümkün olduğunca çıkmadığı görüldü. Çıkanlar ve yasağa uymayanlar uyarıldı.

(A)

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/turizmavrupa

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin