Almanya ve İngiltere’den Türkiye’ye turizm desteği

1886
Türkiye, turizm

Tatil

Almaya ve İngiltere, Türkiye’deki turistlerin güvenliğinin sağlanması konusunda Türkiye’ye destek verecek. Amaç turizmi canlandırmak.

2017’de Türkiye turizminin yeniden canlanması için önemli adımlar atılıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı “Türkiye’de tatil yapın” çağrısı bir çok sektörden destek buldu. Yurtdışından da önemli destek geliyor. Kısa süre önce Türkiye’yi ziyaret eden Almanya Başbakanı Angela Merkel ile İngiltere Başbakanı Theresa May’in alınacak güvenlik tedbirleri konusunda Ankara ile birlikte hareket edeceği ortaya çıktı. Yapılan görüşmelerde turizm bölgelerinde Alman ve İngiliz turistlerin güvenliğinin sağlanması için ortak projeler geliştirileceği belirtiliyor. Bunlardan bir tanesi de havaalanlarındaki ortak güvenlik tatbikatları olacak.

Rusya ile yaşanan sorunların ortadan kalkmasıyla bu alanda da olumlu gelişmeler yaşanıyor. Tatil sezonuna henüz aylar olmasına rağmen Rus turistlerin Türkiye’ye büyük ilgi gösterdiği gözleniyor. Erken rezervasyon sayılarının yükselmesi 2017 için olumlu sinyaller verdi.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin