Almanya üzerinden uçakla Türkiye’ye dönmek isteyenlere duyuru

1610
Almanya

Tatil

Almanya üzerinden uçakla Türkiye’ye dönmek isteyenlere duyuru

Türkiye’den yurtdışına uçuşlar kısıtlı olarak devam ediyor. Başta Avrupa olmak üzere yurtdışı uçuşları koronavirüs nedeniyle az sayıda ve belli noktalara yapılıyor. Bazı ülkelerde yaşayan Türk vatandaşları uçuşların açılmasını bekliyor. Varşova Büyükelçiliği Almanya üzerinden uçakla Türkiye’ye dönmek isteyen vatandaşlarına duyuru yaptı:

Çıkış yapabilirler

“Polonya’da pandemi süresinde oturma izinleri veya vize süreleri biten vatandaşlarımızın Almanya üzerinden ülkemize uçakla gitmelerinin mümkün olup olamayacağı Alman makamlarından sorulmuştur. Bu hususta alınan yanıtta, Federal Almanya İçişleri Bakanlığı’nın 17 Haziran 2020 tarihinde kabul ettiği ve bugün (19 Haziran 2020) yürürlüğe giren genelgesi uyarınca, Polonya’da oturma izinleri / vizelerinin geçerliliği sona eren vatandaşlarımızın Almanya’daki Havalimanlarından 30 Eylül 2020 tarihine kadar belirli şartlar altında çıkış yapabileceği bildirilmiştir.

Almanya’da en fazla üç gün kalabilir

Bu kapsamda; Polonya’da yasal çerçevede bulunan vatandaşlarımız Almanya’da azami 3 gün kalmaları ve Almanya’dan ayrılma niyetlerini ilgili belgelerle (uçak bileti vs.) ispat etmeleri şartıyla Almanya’ya geçebilecek ve ülkemize seyahat edebileceklerdir.

Ülkemize Almanya üzerinden uçakla dönmek isteyen vatandaşlarımıza saygıyla duyurulur.

(A)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin