Almanya sınır kontrollerini artıracak

2999
Almanya

Tatil

Almanya, yurtdışından gelen kaçak göçmenlerin sayısının yükselmesi nedeniyle sınır kontrollerini artıracağı sinyalini verdi.

Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da Avrupa ülkelerindeki ana konu yurtdışından gelen kaçak göç. Almanya İçişleri Bakanlığı, Alman Meclisine gönderdiği raporda, 2017’nin ilk aylarında İtalya-İsviçre üzerinden Almanya’ya gelen kaçak göçmen sayısının üç kat arttığını bildirdi. Welt am Sonntag gazetesinde çıkan habere göre Almanya bu nedenle önlem almak için çalışmalarını sürdürüyor.

Göçmenlerin ağırlıklı olarak İsviçre üzerinden gelmesi, Almanya-İsviçre sınırındaki güvenlik kontrollerini artırmayı gündeme getirdi.

Baden Württemberg Eyaleti İçişleri Bakanı Thomas Strobl, konu üzerindeki görüşmelerin sürdüğünü ve sınır kontrollerinin bu yıl içerisinde başlayabileceğini açıkladı.

Göçmenlerin Almanya’nın maddi yardımlarından faydalanmak için sistemi kötüye kullanmalarına izin vermeyeceklerini de belirten Alman Bakan, bazı göçmenlerin ülkeye girdiklerinde geri gönderilmemeleri için “Evraklarımı kaybettim” demesi, ancak iş para yardımı almaya gelince bu evrakların birden ortaya çıkmasını eleştirirken “Bu tür olaylara karşı sert müdahalede bulunacağız” dedi.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin