Almanya bu ülkelerden gelenlere 14 günlük karantina uygulamayacak

2579
Almanya

Tatil

Almanya bu ülkelerden gelenlere 14 günlük karantina uygulamayacak

Koronavirüs salgınında diğer ülkeler gibi zor günler geçiren Almanya, normalleşme adımlarını her geçen gün arttırıyor. Almanya, komşu ülkeleri Avusturya ve Fransa ile sınırlarını 15 Haziran’a kadar kademeli ve kontrollü bir şekilde açacağını duyurmuştu. Dün alınan yeni bir karar doğrultusunda Almanya’ya AB ülkelerinden, Schengen Bölgesinden ve İngiltere’den gelenlerin karantinaya alınmayacağı duyuruldu. Sadece bu ülkelerde vakalar yüksekse gelenlerden kendilerini karantinaya alınması istendi. Ama zorunlu bir karantina uygulanmayacağı ifade edildi.

AB dışındaki diğer ülkelerde 14 günlük karantina devam edecek

Fakat AB dışındaki üçüncü ülkelerden gelenler için 14 günlük karantina uygulamasının devam edeceği vurgulandı. Örneğin Türkiye’den Almanya’ya giden vatandaşlarımız 14 gün karantinada mecburen kalmak zorunda. Ülkede bu karar çıkmadan önce Kuzey-Ren Vestfalya ve Rheinland Pfalz eyaletlerinde karantina uygulaması kaldırılmıştı.

Almanya 10 Nisan’dan beri yurt dışından ülkeye dönen vatandaşlar için iki haftalık karantina uygulamasını ülke genelinde mecburi hale getirmişti.

(A)

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/turizmavrupa

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin