Alman tatilciler 2020 yazında en çok hangi ülkeyi tercih etti

133
Alman tatilciler

Tatil

Almanya’nın seyahat analizini oluşturan Reiseanalyse araştırma raporuna göre Almanya’dan seyahata çıkacak kişilerin harcaması yüzde 3 artacağı belirtildi. Alman tatilciler 2020 yılında tatile gideceği ülkeler arasında  Türkiye 3’üncü sırada yer aldı. 

Alman tatilciler daha çok harcayacak

Her yıl Almanya’nın tatil seyahatlerini ve davranışlarını anket yoluyla analiz eden Reiseanalyse 2020 seyahat analiz raporunu yayınladı. Reiseanalyse raporuna göre Almanya’dan seyahata çıkmak isteyenlerin tatilcilerin harcamaları artacağı düşünülüyor. Bu oran yüzde 3 olarak gerçekleşeceği belirtildi.  

Almanların tercihi Akdeniz ülkeleri 

Almanya’da yaşayanların yüzde 42’si bu yıl yeni yerler keşfetmek istediklerini belirtti.  Bu yerlerin ilk sırasında sahilleri ve yemekleri ile ünlü İspanya yer alıyor. Alman turistler İspanya’nın ardından yine bir Akdeniz ülkesi olan İtalya’da tatil yapmak istiyor. Listede üçüncü sırada yer alan Türkiye’yi  Avusturya, Hırvatistan ve Yunanistan takip ediyor.  

Tatil için zaman ve paraya ihtiyaçları var

Reiseanalyse,  geçtiğimiz yıl turizm firması Thomas Cook iflas etmesinin Almanya yaşayanları etkilemediği ve bu yıl tatile çıkmaya devam edeceğini belirtirken bu oran yüzde 1 artarak 71 milyon kişiye ulaşacak. Tatilcilerin yapacağı harcamalar 

3 artarak  73 milyar Euro olacak. Ankete katılanların yüzde 60’ı   tatile gitmek için daha fazla zaman ve paraya ihtiyacı olduğunu düşünüyor. 

(SK)

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/turizmavrupa

Ayrıca:   En güvenli otomobiller hangisi bu listede

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin