Alman hükümetinden satılık havayolu şirketi

137
havayolu şirketi

Tatil

Alman hükümeti Thomas Cook’un iflasının ardından kurtarılan Condor firmasının yeniden yapılanmasını tamamlayarak 2020 yılında şirketi satışa hazır hale getirmeyi hedefliyor. Havayolu şirketi Condor Eylül ayı itibariyle, zor geçen bir yıla karşın yolcu sayısını yüzde 6.9 arttırarak 9.4 milyona yükseltti. 

Havayolu şirketi 7 milyar euro ciro yaptı

Thomas Cook sonrası eski kurumsal kimliğine geri dönen Condor, 2019 yılının ilk 9 ayında şirket gelirlerini yüzde 6 arttırdı. Şirketin ilk 9 aylık cirosu 7 milyar euro olarak gerçekleşti.

Doluluk oranı yüzde 90

Condor operasyon karını bir önceki yıla kıyasla yüzde 32 artarak 57 milyon euro’ya yükseltti. Condor’un doluluk oranı ise yüzde 90’la sabit kaldı. Condor yetkilileri, operasyonel olarak sağlıklı ve karlı bir şirket olduklarını belirterek, şirketin tatil havayolu işletmeciliğinde pazar payını daha da arttıracağına dikkat çekti. 

Kapasite düşüşü geri telafi edildi 

Condor’un şu anda beklenenden daha iyi bir performans gösterdiğine değinen yetkililer, mevcut rezervasyonların beklentilerin üzerinde olduğunu açıkladı. Yetkiler, Thomas Cook Almanya’nın iflasıyla kaybedilen yüzde 15’lik kapasitenin güçlü bir taleple telafi edildiğini belirtti.  

Havayolu şirketi 4 bin 900 personele istihdam sağlıyor

Bünyesinde 42 uçak bulunan Condor,  81 destinasyona uçuyor. Firma bünyesinde  4 bin 900 personele istihdam sağlıyor.

(HS)

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/turizmavrupa

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin