Aliağa Belediyesi’nden sosyal mesafeli örnek pazar yeri

38
Aliağa

Tatil

Aliağa Belediyesi’nden sosyal mesafeli örnek pazar yeri

Aliağa Belediyesi, 16-17-18-19 Mayıs’ta uygulanacak Sokağa çıkma kısıtlaması öncesinde açılacak pazar yerleri için Koronavirüs güvenlik tedbirlerini aldı. Sebze, meyve, Tavuk ve Balık satış bölümleriyle pazar açıldı, Zabıta Ekipleri ile Milletin Ekibi Sağlık görevlileri alınan tedbirleri sıkı bir şekilde uyguladı.

Kontrollü giriş ve ateş ölçümü yapıldı, maske dağıtıldı

Aliağa Belediyesi Zabıta Ekipleri, Covid-19 virüs salgınıyla mücadele tedbirleri kapsamında İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelgelerde belirtilen pazaryeri girişleri, sosyal mesafe, tezgah aralıkları ve pazaryerlerinde alınması gereken tüm tedbirleri eksiksiz uyguladı. Pazaryerine gelen vatandaşlar kontrollü olarak içeri alındı. Girişte ateşleri ölçüldü. Maskesiz vatandaşlara maske dağıtımı yapıldı.

Pazarda vatandaşların ihtiyaç duyduğu meyve, sebze, tavuk ve balık ürünleri satışa sunuldu. Yoğunluğun olmadığı, sosyal mesafe kurallarına uygun, sağlık ve hijyen tedbirlerinin üst seviyede tutulduğu semt pazarında girişlere ve çeşitli noktalara el dezenfekte stantları konuldu. Aliağa Belediyesi zabıta ekipleri vatandaşların sağlık yönünden daha güvenli bir şekilde alışveriş yapabilmeleri için kişiler arası sosyal mesafeye dikkat edilmesi, maske takılması, tezgahlardaki ürünlere dokunulmaması yönünde sık sık uyarılarda bulundu.

(BY)

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/turizmavrupa

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin