Alanya’da “Sevgi“ festivali

1427
alanya

Tatil

Alanya Müzesi’nde sergilenen Roma dönemine ait ostotek (sevgi taşı) parçasından hareket eden Alanya Belediyesi, bu yıl düzenleyeceği festivalin ana temasını sevgi üzerine kuruyor.

Her yıl Alanya’ya özgü bir temanın ele alındığı Uluslararası Alanya Turizm ve Sanat Festivali’nde bu yıl “sevgi, barış ve hoşgörü” konuları işlenecek. Alanya’nın bir kültür, bir medeniyet, bir tarih şehri olduğunu vurgulamak isteyen belediye, yer altından çıkarılan tarihi ve kültürel zenginlikleri, ören yerlerindeki anıtsal yapıları katılımcılara fotoğraflarla anlatacak.

Sevginin insanlık tarihiyle birlikte var olduğuna dikkat çekmek isteyen Alanya Belediyesi, festival afişinde müzedeki kadın ve erkek figürlerinden oluşan “Sevgi Hep Vardı” taşını kullandı.

Müze Müdürlüğü’nün de desteğiyle festival kapsamında Alanya Müzesi’nde bulunan ve toprak altından çıkarılan eserlerle ilgili bir fotoğraf sergisi açılacak. Bunun yanı sıra festival alanında Alanya’nın kültürel ve sosyal yapısını anlatan geçmişten günümüze fotoğraf sergileri de yer alacak.

20-22 Mayıs tarihleri arasında Alanya Belediyesi tarafından düzenlenecek festivalde 90 stant yer alacak. Festival kapsamında ünlü DJ’ler, sanatçılar, folklor, müzik ve animasyon grupları Belediye Binası arkasında ve rıhtım şelale meydanında halka ücretsiz konser verecek.

Bu yılki festivale Emrah Karaduman, Candan Erçetin, Haluk Sarıtaş, ZARA, Erdem Kınay ve Mustafa Ceceli katılacak.

Kaynak:www.alanya.bel.tr

alanya sevgi festivali
www.alanya.bel.tr

 

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin