Air Serbia İstanbul Havalimanı’na uçuş başlattı

117
Air Serbia

Tatil

İstanbul’a uçuşlarını 14 Mart 2017’de durdurma kararı alan Air Serbia, İstanbul Havalimanı’na karşılıklı seferleri başlatma kararı aldı. 

Haftada 3 frekans başlayacak

İGA’dan yapılan açıklamaya göre, ilk etapta İstanbul Havalimanı uçuşlarını haftada 3 frekans ile başlatmayı planlayan Air Serbia, kısa bir süre sonra da bu sayıyı önce 4’e, 2020’nin ilk aylarıyla birlikte de 7’ye çıkarmayı hedeflendiği bildirildi.

Air Serbia 74’üncü şirket olacak

Air Serbia’nın da uçuşlarını başlatmasıyla İstanbul Havalimanı’ndan sefer düzenleyen hava yolu şirketlerinin sayısının 74 olacağı açıklandı.

2018 yılında 300 bin kişi karşılıklı uçtu

İGA Havalimanı İşletmesi’nde yapılan açıklamaya göre; Sırbistan ve Türkiye arasında turizmin yanı sıra iş amaçlı da önemli potansiyel olduğu belirtildi. 12 Temmuz 2010 tarihinde imzalanan ‘Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Sırbistan Cumhuriyeti Hükümeti Arasında Vizenin Karşılıklı Olarak Kaldırılmasına Dair Anlaşma’ ile Türkiye turizmi büyük bir ivme kazandığının belirtildiği açıklamada, 2018’de 100 binin üzerinde Türk turistin Sırbistan’ı, 200 binden fazla Sırp turist de Türkiye’yi ziyaret ettiği açıklandı.

(HS)

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/turizmavrupa

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin