Afyonkarahisar’da Mehter coşkusu

34
mehter
Fotoğraf:@afyon belediyesi

Tatil

Afyonkarahisar’da Mehter coşkusu

Koronavirüs salgını tedbirleri nedeniyle halka “evde kal” çağrısı yapılan Türkiye’de belediyelerin gerçekleştirdiği farklı etkinlikler dikkat çekiyor. Afyonkarahisar’da belediyenin Mehter takımı mahalle mahalle gezerek hem moral konseri veriyor hem de vatandaşlara “evde kalın” çağrısı yapıyor.

Afyonkarahisar Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne bağlı Mehter ekibi, geleneksel kıyafetlerini giyip marşları sokaklarda seslendiriyor. İftardan sonra gerçekleştirilen etkinliğe vatandaşlar evlerinin balkonlarından alkışlarla eşlik ediyor.

Ramazan süresince devam edecek

Koronavüs ile mücadele sürecinde evlerinden zorunlu olmadıkça çıkmayan vatandaşlara moral vermek amacıyla bu etkinliği gerçekleştirdiklerini belirten Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, “Bu süreçte, şehrimizde gündem oluşturan etkinlikler yaptık. Amacımız, halkımızın moralini yükseltmek. Geçen yıl muhteşem bir ramazan ayı geçirmiştik, bu yıl bunlardan mahzun kaldık. Halkımızdan büyük talep var, Ramazan ayı boyunca iftarın ardından ulaşabildiğimiz mahallelerde halkımızı mehter marşlarıyla buluşturacağız. Mehter bizim tarihi geçmişimizi canlandıran olmazsa olmazlarımızdan. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

mehter
Fotoğraf:@afyon belediyesi

(BY)

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/turizmavrupa

 

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin