Adana’da portakal çiçeği festivali

3019
adana4

Tatil

Her yıl portakal ağaçlarının çiçek açtığı dönemde düzenlenen Adana Portakal Çiçeği Karnavalı rengarenk görüntülere sahne oluyor. 

Bu yıl beşincisi düzenlenen Adana Portakal Çiçeği Karnavalı başladı. Portakal ağaçlarının çiçek açtığı dönemde kutlanan karnavalda çok sayıda kültürel ve sanatsal etkinlik düzenleniyor. Adanalılar kurulan standlarda alışveriş yaparken çocuklar da kendileri için düzenlenen oyunlarla eğlenceli vakit geçiriyorlar.

5.Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı, Adana Büyükşehir Belediyesi’nce Galeria yanında oluşturulan Karnaval Yerleşkesi’nde 3 gün sürecek. Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı’nın güvenli ve sağlıklı şekilde yütürülmesi için Adana Büyükşehir Belediyesi, yaklaşık 1 aydır hummalı bir şekilde çalıştı ve hazırlık yaptı.

Belediye, karnaval alanında 500’ü aşkın stant kurdu. Karavan, motosiklet sürücüleri ve Volkswagen tutkunları için kamp alanları oluşturdu. Ayrıca 30 bin araçlık ücretsiz otopark alanı meydana getirildi. Merkez Park içindeki Mimar Sinan Açık Hava Tiyatrosu çeşitli konserler için hazırlandı. Adana Büyükşehir Belediye Zabıtası da hem güvenlik konusunda emniyet güçlerine destek olmak, hem de gıda satışı yapılan stantların denetlemesini yapmak için çalışmalarını ilk günden itibaren büyük bir titizlikle yürütmeye başladı.

Karnavalın ilk günü Adana Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı sanat ve halk müziği grupları ile Adana Büyükşehir Belediye Bandosu, katılımcılara coşkulu saatler yaşattı.

adana1 adana2 adana3

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin