AB’nin Türkiye kararı hayal kırıklığı yarattı: Herkes “Neden” diye soruyor

2990
Türkiye

Tatil

AB’nin Türkiye kararı hayal kırıklığı yarattı: Herkes “Neden” diye soruyor

Avrupa Birliği’nin Türkiye’yi riskli ülkeler arasına alması zaten büyük tepki çekmişti. Bazı Afrika ülkeleri bile bu gruba dahil edilmezken Türkiye’nin yer almasına bir anlam veremeyenler, AB’nin bu hafta bu karardan vazgeçmesini bekliyordu. Ancak durum değişmedi. Türkiye hala riskli olarak görülüyor. Bu nedenle Türkiye’den izinden dönenlere yönelik karantina zorunluluğu sürecek. Karantinaya girmemek için test yaptırmak gerekecek.

Almanya neden kaldırmıyor?

Milyonlarca vatandaşımızın yaşadığı Almanya’da Türkiye’ye yönelik seyahat uyarısı devam ediyor. Türkiye’nin tüm girişimlerine rağmen Alman yetkililerin tutumu değişmedi. Bazı çevrelere göre Almanya, Türkiye’de ikinci virüs dalgasının başlamasından korkuyor ve bu nedenle uyarıyı kaldırmıyor.

Karadağ ve Sırbistan sınırları tekrar kapatılıyor

Daha önceki güncellemede seyahat kısıtlamasının kaldırılması tavsiye edilen Karadağ ve Sırbistan’a sınırlar tekrar kapatıldı. İki haftada bir güncellenen listeye göre; Türkiye, ABD, Rusya, Brezilya ve Hindistan gibi ülkeler halen seyahat kısıtlaması tavsiye edilen ülkeler listesinde yer alıyor.

(A. BY)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

1 YORUM

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin