90 Euro’nun altında yurtdışı tatili

970

Tatil

Nisan ayında uzatılmış haftasonunu fırsat bilip yurtdışını görmeye ne dersiniz? İşte 90 Euro’nun bile altında uçabileceğiniz bazı şehirler.

Bu ay bir çok resmi tatilin hafta başı veya sonuna doğru denk gelmesi, çalışanların 4-5 gün „Uzatılmış haftasonu“ geçirmesini sağlayacak. Bu kısa bir tatile çıkmak isteyenler için kaçırılmaz bir fırsat. Bütçeniz kısıtlı olsa bile yurtdışında bir şehire uçabilir, kısa sürede unutulmaz günler geçirebilirsiniz. Havayolu şirketlerinin sunduğu indirim kampanyalarını teker teker takip etmek zor olabilir. Ancak online bilet satışı yapan portallarda yapacağınız keşif turları ile umduğunuzdan bile daha ucuza uçak biletleri bulabilirsiniz.

Örneğin www.skyscanner.de sitesi, önümüzdeki haftalarda 90 Euro’nun bile altında bir fiyata uçabileceğiniz Avrupa kentlerini tanıttı. Gerçi kontenjan kısıtlı olduğu için fiyatlar günden güne değişebiliyor, ancak buna rağmen şansını denemekte fayda var. Günlük iş stresinden kurtulup İsviçre, Norveç, Danimarka veya Polonya gibi ülkelere gitmek isteyenlere 90 Euro’nun (başlangıç fiyatları) altında uçabilecekleri bazı öneriler sunalım.

Krakau: 88 Euro
Polonya’nın güneyinde bulunan Krakau kenti, Nisan ayında bir başka güzel. Şehir merkezindeki tarihi yapıları görmeye değer.

Londra: 76 Euro
İngiltere’nin başkenti 7’den 70’e herkesin dolu dolu zaman geçirebileceği bir yer. Londra hem günlük şehir yaşantısı, hem de gece hayatı ile ünlü.

Oslo: 84 Euro
Norveç’e daha önce hiç gitmemiş olanlar için ilginç bir şehir. Hava kuzeyde alıştığımızdan daha soğuk olabilir. Ancak buna rağmen doğası, müzeleri ve kayak imkanları ile zengin bir tatil kenti.

Mayorka Adası: 90 Euro
Yaz aylarında gençlerin vazgeçilmezi olan Mayorka Adası, çılgın partileri ve unutulmaz sahilleri ile ünlü. Ancak ada sadece eğlence sunmuyor. Ilık bir ilkbahar havasında adanın doğa güzelliklerini görüp stresten uzak günler geçirebilirsiniz.

Kopenhag: 77 Euro
Danimarka’nın başkenti Kopenhağ eğlence parkları, müzeleri ve alışveriş imkanları ile turistlerin vazgeçilmezi.

Zürih: 86 Euro
Doğa harikası bir gölün hemen yanıbaşında bulunan Zürih, mutlaka görülmesi gereken bir şehir. Avrupa’nın en pahalı şehirlerinden biri olsa bile İsviçre’yi daha önce hiç görmemiş olanlar için iyi bir başlangıç noktası. Parkları, kültürel zenginliği ve şehir içindeki kafeleri ve restoranları görmeye ve yaşamaya değer.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin