65 yaş üstüne sokağa çıkma kısıtlaması kaldırılacak mı?

246
65 yaş

Tatil

65 yaş üstüne sokağa çıkma kısıtlaması kaldırılacak mı?

Koronavirüs Bilim Toplantısı sonrası açıklama yapan Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, 65 yaş üstü için halen devam eden sokağa çıkma kısıtlamasında ki son durumu açıkladı.

65 yaş üstü vatandaşların sabah 10.00, akşam 20.00 dışındaki saatlerde sokağa çıkma yasağının sürdüğünü hatırlatan Bakan Koca, Kurban Bayramı sonrasında yasağın kaldırabileceğinin sinyalini verdi.

Sağlık Bakanı Koca’dan 65 yaş üstü açıklaması

Koca, konuyla ilgili olarak, “Konuyla ilgili bir değerlendirme yaptık ve pandemi sürecinde kurallara uyma noktasında hassasiyet gösteren büyüklerimiz oldu. Bu süreçte harfiyen uyma noktasında bir gayret içinde oldukları için kendilerine minnettarız. Biz onları ihmal etmedik, bu dönemde özellikle büyüklerimizi bu salgından korumak için hassasiyet gösterme gayreti içinde olduk. Bunun ne kadar zor olduğunun farkındayız, empati yaptığımızdan emin olsunlar. Bayram sonrası dönemde, erken dönemde bu kısıtlamaları kaldırmak noktasında Bilim Kurulu’nun bir önerisi var. Bununla ilgili de bayram sonrası duyuruyu yapmış olacağız. Biraz daha, sadece bayram döneminde sabredelim, bayram sonrası inşallah gereken yapılıyor olacak.” dedi.

(BY)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin