65 yaş üstündekilere memleket izni çıktı

294
65 yaş

Tatil

65 yaş üstündekilere memleket izni çıktı

İçişleri bakanlığı, uzun süredir sokağa çıkma yasağı bulunan ve son dönemde haftada bir gün belirli saatlerde dışarı çıkabilen 65 yaş üstü için uygulanacak yeni Koronavirüs tedbirini açıkladı.

Yeni tip Koronavirüs (Covid-19) salgınında en riskli grupta bulunmaları nedeniyle evden çıkma yasağı bulunan 65 yaş üstü vatandaşlardan memleketlerine gitmek isteyenlere şartlı izin çıktı. İzin belgesi alan ve en az 30 gün kalmayı taahhüt edenler tek yönlü olarak istedikleri yerleşim yerine gidebilecekler.

Seyahat izin belgeleri nereden alınacak?

21 Mayıs Perşembe saat 09.00’dan itibaren başlayacak uygulama için gereken seyahat izni belgesi talebi; E-Devlet, İçişleri Bakanlığı e-başvuru sistemi ve Alo 199 Vefa Destek Hattı üzerinden yapılacak. Seyahat belgesi tek yönlü olarak geçerli olacak. 65yaş ve üzerindekiler seyahat ettikleri yerde en az 30 gün kalacak. Onlara seyahatlerinde refakat edenler de 72 saat içerisinde geri dönebilecek. 3 yıl içerisinde organ ve kemik iliği nakli olanlar, immün yetmezliği olanlar ile böbrek yetmezliği nedeniyle diyalize giren hastalar bu uygulamadan yararlanamayacak.

(BY)

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/turizmavrupa

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin