600 Euro’ya kadar geri alabilirsiniz!

2282
uçak

Tatil

Uçaǧı 3 saatten fazla rötar yapan yolcuların tazminat alma hakkı var, ancak bir çoǧunun bundan haberi yok. „ClaimCompass Turkey“ tazminatın ödenmesi için ücretsiz hizmet sunuyor.

Avrupa ve Türkiye’den haberler için Facebook sayfamızı beğen / Urlaubs News aus der Türkei und Europa: www.facebook.com/turizmavrupa
Sayfamızı beğen, haberleri kaçırma

Her gün yüzlerce uçak rötar yapıyor veya seferler iptal oluyor. Avrupa Birliǧi kurallarına göre üç saati aşan gecikmelerde havayolu şirketlerinin yolculara tazminat ödemesi gerekiyor. Ancak bir çok yolcunun ya bundan haberi yok, ya da hakkını nasıl arayacaǧını bilmiyor.

Bu arada şunu da belirtelim; hakkını aramayan yolcular nedeniyle her yıl milyonlarca Euro havayolu şirketlerinin kasasında kalıyor!

Avrupa’da son yıllarda yolcu hakları için hizmet sunan çok sayıda şirket kuruldu. Bunlar yolcular adına girişimde bulunuyor ve gerekli tüm işlemleri yaparak havayolu şirketlerinden tazminat talep ediyorlar. Bu hizmet yolcular için ücretsiz. Tazminat ödenmesi durumunda, şirket hizmetinin karşılıǧı bu paradan komisyon alıyor. Yani yolcunun cebinden para çıkmamış oluyor.

yolcu, ucakTürkiye’de de bu alanda hizmet veren şirketler oluşmaya başladı. Bunlardan bir tanesi ClaimCompass Turkey. Balkan ülkeleri ve Türkiye aǧırlıklı çalışan şirket, yolcuların tazminat almasında yardımcı oluyor. Havayollarının genellikle tazminat taleplerini reddettiǧini veya daha ucuz tekliflerde bulunduǧunu hatırlatan şirket yetkilileri şu bilgileri verdiler:

„ClaimCompass hak ettiğiniz tazminatı almanız için yardımcı oluyor. Havayollarıyla iletişimde, uçuşunuz hakkında detaylar toplamakta, Avrupa ve milli yasaları uygulamakta profesyonel bilgi ve tecrübemiz sayesinde tazminatınız için elimizden geleni yapacağız. ClaimCompass’la hiç bir maddi risk almıyorsunuz: hizmetlerimiz için ödemeyi ancak tazminatınızı başarıyla aldıktan sonra yapmanız gerekir.“

Avrupa ve Türkiye’den haberler için Facebook sayfamızı beğen / Urlaubs News aus der Türkei und Europa: www.facebook.com/turizmavrupa

Merak edilenler:

Hangi durumlarda tazminat alabilirim?
Uçağa biniş yasağı ( uçakta yerlerin sayısını aşan bilet satışı);
İptal edilen uçuş;
En az 3 saat gecikme;
Uçuş saatinin uçuştan kısa süre önce değiştirilmesi.

Tazminat miktarı ne kadardır?
1500 kilometreden az mesafe uçuşlarının iptal olması veya 3 saatten fazla gecikmesi halinde, 250 Euro tazminat bedeli alma hakkınız vardır.

1500-3500 km mesafesinde iptal olmuş ya da gecikmiş uçuşlarda yolcunun 400 Euro’ya kadar tazminat hakkı bulunmaktadır.

3500 km’yi aşan 3 saatin üstünde gecikme veya iptal durumunda 600 Euro tazminat hakkınız bulunmaktadır.

ClaimCompass Turkey hakkında AYRINTILI BILGI BURADA

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin