4.Uluslararası Termal ve Sağlık Turizmi Zirvesi Eylül’de yapılacak

318
Termal ve Sağlık Turizmi Zirvesi

Tatil

Balıkesir Valiliği, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) koordinasyonluğundaki 4. Uluslararası Termal ve Sağlık Turizmi Zirvesi’nin 3. Danışma Kurulu Toplantısı Edremit’te Vali Ersin Yazıcı’nın başkanlığında yapıldı.

Eylül’de gerçekleştirilecek toplantıda zirve hazırlıkları görüşülürken, Edremit ve Körfez Bölgesi özelinde termal sağlık konusunda yapılabilecekler tartışıldı. “4. Uluslararası Termal ve Sağlık Zirvesi” ile 20 ilçesinin 13’ünde jeotermal kaynak bulunan Balıkesir’in termal ve sağlık turizminde önemli bir merkez haline gelmesi hedefleniyor.

Türkiye Sağlık Turizmini Geliştirme Konseyi Başkanı Emin Çakmak’ın moderasyonundaki toplantıda; Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, termal kaynağı bulunan ilçe kaymakamları ve belediye başkanları, kültür ve turizm ile sağlık il müdürlükleri, üniversiteler, odalar ve borsaların yanı sıra ilgili alanlarda faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları ve özel sektör temsilcileri de katılım sağladı.

Hedef olarak 56 ülkeden 250 yabancı, 160 yerli acente ve 56 yabancı basın mensubu bekleniyor

Eylül ayında yapılacak zirvede hedef olarak 56 ülkeden 250 yabancı acente, 160 yerli acente, 56 yabancı basın mensubu, 15-20 yabancı TV kanalı olmak üzere şehir dışından 450 kişilik katılım bekleniyor. 25 Eylülde geliş, 26 Eylülde tesis ziyaretleri, 27 Eylülde zirve, 28 Eylülde bölge turistik turu, Gönen’e geçiş ve Gönen turu, 29-30 Eylülde ülkelere dönüş yapılması şeklindeki bir program düzenlenecek.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, konuyu çok önemsediklerini, sağlık turizminde Balıkesir’i yabancı hasta çeken 19. il yapmayı arzuladıklarını ifade etti.

(B.A)

Kaynak: www.gmka.gov.tr

 

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin