23 kg uygulaması önceden bilet alanlar için de geçerli mi?

7942
thy

Tatil

Türk Hava Yolları’nın ücretsiz bagaj hakkını 30 kilodan 23 kiloya düşürmesinin ardından yolcuların kafasında bir çok soru oluştu. Yeni uygulama önceden alınan biletleri kapsıyor mu? Detaylar haberde…

 Türk Hava Yolları’nın (THY) yeni bagaj uygulaması ile ilgili çok sayıda yorum ve soru aldık. En sık karşılaştığımız soru ise “Ben biletimi önceden almıştım. Şimdi benim ücretsiz bagaj hakkım da mı 23 kg oldu?” şeklinde.

Biletini 1 Mayıs 2017’den önce alanlar rahat olabilirler. Onlar eski uygulama, yani 30 kg yük hakkı ile uçabilecekler. THY, değişikliğin 1 Mayıs’tan sonra alınan ve 1 Temmuz 2017’den sonra yapılacak dış hat uçuşları için geçerli olduğunu belirtiyor.

Yolculardan gelen bir başka soru ise bagaj sayısı ile ilgili. Bir okurumuzun sorusu şöyle: “Bir yolcunun 23 kg ücretsiz bagaj hakkı olduğu söyleniyor. Peki ben yanıma 23 kg geçmeyen 2 bavul alabilr miyim?”. Yeni uygulamaya göre bir yolcunun sadece 1 adet ücretsiz bagaj hakkı bulunuyor. İkinci parça bagajda ek ücret ödemeniz gerekecektir. Bunun ücreti ise 70 Euro.

Hatırlanacağı gibi THY yolcunun ücretsiz bagaj hakkını 30 kilodan 23’e düşürdü. Bunun yanı sıra artık sadece 1 parça bagaj bilet fiyatına dahil. Bu sınırları aşanlar ek ücret ödemek zorundalar. Bavulunun ağırlığı 23 kiloyu aşanlar 50 Euro ödeyerek yük hakkını 32 kiloya çıkarabilecekler. Ek bagaj götürmek isteyenler de 70 Euro karşılığında bunu yapabilecekler. Eskiden olduğu gibi hala yanınıza 8 kiloyu aşmayan 1 adet el bagajı alabilirsiniz.

Bilet fiyatına dahil olan ücretsiz bagaj hakkınız şöyle:

Business: 2 parça bagaj, en fazla 32 kg

Ekonomi: 1 parça bagaj, en fazla 23 kg

Çocuk: 1 parça bagaj, en fazla 23 kg

Bebek: 1 parça bagaj, en fazla 23 kg

(ayrıca puset veya katlanabilir bebek arabası)

Türk Hava Yolları’nın yeni bagaj uygulaması ile ilgili haberleri aşağıdaki linklerden okuyabilirsiniz:

Haber: THY ile uçacaklara kötü haber: 30 kilo bagaj hakkı tarih oldu

Haber: THY: 1 kg fazlanız bile olsa 50 Euro ödeyeceksiniz!

Haber: Uçak şirketlerinde ücretsiz bagaj sınırları nasıl?

 

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/turizmavrupa

YASAL UYARI: Bu haberin yayın hakkı www.turizmavrupa.com sayfasına aittir. İzinsiz kullanılması / kopyalanması yasaktır © copyright www.turizmavrupa.com

 

 

1 YORUM

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin